The Wal*Marts® does this to me every once in a while. Now and then they hide their everyday low prices just to see if I’m paying attention. A few years ago it was the “Bonus 2 Pack” of SpeedStick® that cost 3 cents more than buying 2 of the single sticks.
Last Sanday it was the Pepsi® that cost $6.98 for a case, but only $1.00 for a “4-pack”. As you can see, we were not the only people to notice the price difference.
*For the Win